IndiGO počítače, notebooky, tablety a příslušenství

01Web 03Web 04Web 05Web 06Web WebESET

Šifrování dat je jedním ze způsobů, které mohou pomoci splnit podmínky GDPR nařízení.

 

Význam šifrování v nařízení GDPR

S celkovou přípravou mapování toků osobních dat, analýzou firemních procesů, ani právním zajištěním vám pomoci nedokážeme. Ale vyřešit zabezpečení osobních dat s pomocí šifrování umíme.

Jedna část nového nařízení se konkrétně věnuje bezpečnosti dat. Firma musí zajistit, aby se s osobními daty zacházelo způsobem, který zajišťuje jejich bezpečnost, včetně ochrany před neautorizovaným nebo nezákonným procesem, pro případ ztráty, zničení a poškození. Nařízení doporučuje bezpečnostní opatření, které mohou firmy implementovat. Jde o šifrování a pseudonymizaci osobních dat.

Pokud dojde k úniku osobních dat, který představuje pro zákazníka velké nebezpečí, musí firma o úniku dat jednoduše a srozumitelně informovat. Pokud ale jsou uniklá data zabezpečena šifrováním, tudíž se k nim útočník nemůže bez znalostí šifrovacího klíče dostat, pak tato povinnost odpadá.

Naše řešení

ESET Endpoint Encryption je šifrovací aplikace pro firmy všech velikostí. Umožňuje silné šifrování celých pevných disků a výměnných médií a chrání tak cenná firemní data v situacích, kdy dojde například k odcizení nebo ztracení notebooku.

Šifrování souborů, složek a e-mailů umožňuje bezpečnou spolupráci napříč pracovními skupinami i mimo firemní síť. Vzdálená správa umožňuje správci uplatňovat bezpečnostní politiky na všech pracovních stanicích.

Vlastnosti

·         Intuitivní a zároveň silné šifrování pro firmy všech velikostí bezpečně šifruje soubory na pevných discích, přenosných zařízeních i informace zaslané

          e-mailem.

·         Certifikace FIPS 140-2. Ověřené přes 256 bitové AES šifrovánípro zajištění bezpečnosti.

·         Vzdálenou správu šifrovacích klíčů a nastavení bezpečnostních pravidel na koncových stanicích.

·         Podpora Microsoft Windows 10, 8.1, 8 včetně UEFI a GPT atd.

·         Algoritmy a standardy AES 256 bit, AES 128 bit, SHA 256 bit, SHA1 160 bit, RSA.

 

Klíčové funkce

·         Šifrování určených disků a oddílů pomocí transparentního (pre-boot) zabezpečení s použitím 256 bit AES šifrování a certifikací dle FIPS 140-2.

·         Šifrování výměnných médií nezabírá místo na disku. K dispozici je plná kapacita média. Kompatibilita se všemi USB disky, CD a DVD médii.

·         Šifrování e-mailových zpráv pomocí dedikovaného pluginu. Zprávu může přečíst pouze příjemce se stejným klíčem.

·         Šifrování vybraných souborů a složek se provádí okamžitě.

·         Šifrování virtuálních disků a archivů umožňuje vytvořit bezpečné oddíly na disku nebo jiné lokalitě.

·         Šifruje celé nebo vybrané části textového okna – webové prohlížeče, databáze nebo web-maily.

·         Vzdálená správa umožňuje administraci všech uživatelů a stanic se standardním připojením k internetu. Všechny příkazy, aktualizace, požadavky a

           odpovědi probíhají přes Enterprise Proxy.

·         Mobilní aplikace spuštěná přímo z USB zařízení umožňuje šifrování pro použití na nelicencovaných systémech.